Velenje še prostovoljstvu prijazno, naj projekt medgeneracijskega prostovoljstva ekipi Udarnik MC Velenje

Slovenska filantropija je danes, na dan prostovoljstva, razglasila naj prostovoljce. Naziv Prostovoljstvu prijazna občina je ponovno potrdilo 25 slovenskih občin, med njimi tudi Mestna občina Velenje. Razglasili pa so tudi naziv Naj projekt medgeneracijskega prostovoljstva, ki ga je dobila ekipa Udarnika Mladinskega centra Velenje za projekt Naše ulice so prazne, naša srca ne.
V obrazložitvi so zapisali:
Mestna občina Velenje prejme potrditev naziva prostovoljstvu prijazna občina za vsestransko spodbujanje prostovoljstva in kontinuirano podporo prostovoljskim organizacijam in razvoju prostovoljstva mladih, zaposlovanje mentorjev prostovoljcev, projekte kot sta Donirana hrana in Javna kuhinja, ki socialno ogroženim lajšata stiske, brezplačne prevoze starejših in gibalno oviranih ter promocijo prostovoljstva med občani, tudi za zgleden odziv na epidemijo in zahvalo prostovoljcem s koncertom.
Naziv naj projekt medgeneracijskega prostovoljstva prejme Mladinski center Velenje, ekipa Udarnik, za projekt Naše ulice so prazne, naša srca ne.
Dostava brezplačnih toplih obrokov, nakupi in nujni opravki, družabniški telefon, učna pomoč na daljavo, animacijski nastop za osebe v karanteni, glasbeni nastop za starostnike v rdeči coni in še kar nekaj drugih aktivnosti je skupina Udarnikov – prostovoljcev Mladinskega centa Velenje – v preteklem letu izpeljala v okviru projekta Naše ulice so prazne, naša srca ne. Ob prvem valu epidemije so prepoznali stiske, v katerih so se znašle tako starejše kot mlajše generacije, in tako so v sodelovanju z drugimi društvi in občino pomembno doprinesli k reševanju raznovrstnih izzivov. Projekt je pozitivno vplival na kakovost življenja ljudi – tako uporabnikov, kot prostovoljcev. Ti so krepili socialne veščine, pridobivali samozavest in občutek, da so koristni, uporabnikom so lajšali občutke osamljenosti, skrbi vsakdana, ter jih obdajali z občutkom varnosti. Tako je prišlo tudi do konkretnih prenosov znanj in vedenj med generacijami. Prepoznali smo, da so se vsi deležniki v predstavljenem projektu odzvali na različne potrebe, povezali veliko ljudi, in da projekt nosi močno sporočilno vrednost za mlajše generacije. Pritrjujemo temu, da so vzpodbudili zavest o solidarnosti in ljudem dali pomembno sporočilo, da niso sami.

Čas epidemije je še bolj izpostavil, kako pomembna vrednota za Velenje in Velenjčane je prostovoljstvo.

S podelitvijo naziva Prostovoljstvu prijazno mesto se izpostavljajo občine, ki po mnenju Slovenske filantropije in članic Slovenske mreže prostovoljskih organizacij prepoznavajo pomen prostovoljskega dela občanov za življenje v njihovi skupnosti, cenijo njihovo delo, podpirajo prostovoljske organizacije in namenjajo del občinskih sredstev za razvoj prostovoljstva v svoji občini. Za aktivno spodbujanje prostovoljstva občanov in podporo delovanju prostovoljcev in prostovoljskih organizacij je naziv Prostovoljstvu prijazno mesto prvič pridobilo 11 občin.

Pošiljamo fotografiji predaje priznanj županu Mestne občine Velenje Petru Dermolu in direktorju Mladinskega centra Velenje Marku Pritržniku.

ZAVRTI IN SE RAZVAJAJ!

  • Kolo lahko zavrtiš enkrat na dan.
Poizkusi srečo
Strinjam se, da me Mestna občina Velenje obvešča o vseh svojih novostih in dogodkih, saj želim biti informiran/-a o pomembnem dogajanju v mojem kraju.
Več o vaših novih pravicah po GDPR uredbi izveste tukaj.
Strinjam se s pravili nagradne igre in dovoljujem, da se moji oddani osebni podatki uporabijo za potrebe nagradne igre.
Never
Remind later
No thanks
Skip to content